2017 YILI EĞİTİM, KONFERANS VE SEMİNERLERİ

 1. “İntihar Terörizmi ve Canlı Bombalar, Davranışlarından Eylemciyi-Şüpheliyi Tanıma Yöntemi, Kalabalık Yönetimi ve Kitleler Psikolojisi”, Ford Otosan Kocaeli Fabrikası özel güvenlik görevlisi ve güvenlik vardiya amirlerine yönelik eğitim, 16 Şubat 2017 Kocaeli.

 

 1. Vücut Dili ve Anlattıkları, Soru Sorma Teknikleri, Kalabalık Yönetimi ve Kitleler Psikolojisi, Davranışlarından Eylemciyi-Şüpheliyi Tanıma Yöntemi”, Ford Otosan Kocaeli Fabrikası güvenlik yönetici ve ekip liderlerine yönelik eğitim, 16 Şubat 2017 Kocaeli.

 

 1. “Kişilik Analizinde Yüzün Şifreleri ve Canlı Bombalar”, TRT Ankara Kent Radyosu’nun “Şehir Atlası” adlı programının canlı yayın konuğu, 22 Şubat 2017, Ankara.

 

 1. “Kendini ve Başkalarını Tanımada Yüz Okuma Sanatı”, DOST FM’in “Kahve Molası” adlı canlı programında söyleşi, 09 Mart 2017, Ankara.

 

 1. “Yüzün Şifreleri, Soru Sorma Stratejileri ve Canlı Bombalar”, TV 6 televizyonun Hoş Bir Seda adlı eğitim kültür programının canlı yayın konuğu, 20 Mart 2017 tarihli, Ankara.

 

 1. “Yüzün Şifreleri, İlmi Sima”, Yükseliş Kişisel Gelişim Merkezi, Türkiye Yazarlar Birliği, Sosyal Kalkınma Platformu’nun, İnsan ve Kişisel Gelişim Yolculukları Konferansları bağlamında verilen konferans, 22 Mart 2017, Ankara.

 

 1. “İnsan Psikolojisi ve Özel Güvenlik Görevlileri”, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı’nda (BTK) görevli özel güvenlik görevlilerine yönelik konferans, 25 Mart 2017, Ankara.

 

 1. “Kendini ve Başkalarını Tanımada Yüzün Şifreleri”, Hacettepe Üniversitesi ASO 1.OSB Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine yönelik konferans, 06 Nisan 2017, Ankara.

 

 1. ATP KOZA Turizm Seyahat ve Ticaret A.Ş. ne ait Angel’s Marmaris Otel’inin yüksek güvenlikli güvenlik konseptinin oluşturulmasına yönelik güvenlik danışmanlığı hizmeti, 25 Nisan 2017 Ankara-Marmaris.

 

 1. “Davranış Yönetimi ve Kişilik Gelişimine Etkileri” Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Öğrenci topluluğu TİMTEK tarafından düzenlenen konferans, 26 Nisan 2017, Ankara.

 

 1. “Terörizm ve İntihar Terörizmi”, Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans öğrencilerine yönelik seminer, 16 Mayıs 2017, Ankara.

 

 1. “Kendini ve Başkalarını Tanımada Yüzün Şifreleri” ve “İnsan Psikolojisi ve Özel Güvenlik Görevlileri”, Angel’s Marmaris Oteli personeli ve güvenlik görevlilerine yönelik eğitim, 24 Mayıs 2017, Marmaris, Muğla.

 

 1. “İş yerinde Etkili İletişim” ve “Profilleme ve Şüpheli-Suçlu Profilleri”, Angel’s Marmaris Oteli personeli ve güvenlik görevlilerine yönelik eğitim, 25 Mayıs 2017, Marmaris, Muğla.

 

 1. 14. “Kendini ve Başkalarını Tanımada Yüz Okuma Sanatı-Fizyognomi”, Filiz Aldemir Atölyesi’nde katılımcılara yönelik konferans, 05 Ağustos 2017, Ankara.

 

 1. “Kendini ve Başkalarını Tanımada Yüzün Şifreleri”, Ankara Emniyet Müdürlüğü Muhabere ve Elektronik Şube Müdürlüğü personeli ile 112 Acil Servis personeline yönelik konferans, 10 Ağustos 2017, Ankara.

 

 1. “Kendini ve Başkalarını Tanımada Yüz Okuma Sanatı-Fizyognomi, İş Hayatında Uyumlu İlişkiler ve Çatışma Yönetimi, Hedefimize Ulaşmada Motivasyon, Stres ve Öfke Yönetimi, Problem Çözme ve Sorunların Üstesinden Gelme Becerisi ve Vatandaş İlişkileri ve Zor İnsanlarla İletişim”, SGK Eğitim, Araştırma ve Geliştirme Merkezi Başkanlığı Rehberlik Halkla İlişkiler ve İletişim Eğitimi, 21-23 Ekim 2017, Marmaris/Muğla.
 2. Etkili İletişim ve Mülakat Teknikleri”, G.Ü.Teknoloji Fakültesi Tasarım İmalat ve Teknoloji Topluluğu (TİMTEK) tarafından öğrencilere yönelik düzenlenen konferans, 24 Ekim 2017, Ankara.

 

 1. “Kendini ve Başkalarını Tanımada Yüzün Şifreleri”, SASTEK Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde görevli personele kişisel gelişim eğitimleri çerçevesinde verilen konferans, 28 Ekim 2017, Ankara.

 

 1. “Kalabalık Yönetimi, Takım Çalışması, Karar Verme ve Problem çözme, Öfke Kontrolü ve İnsan İlişkileri”, Battalgazi Belediyesi personeli ve zabıta memurlarına yönelik eğitim, 15 Kasım 2017, Malatya-Battalgazi.

 

 1. “Güvenlik, Emniyet, Küresel Terörizm, Canlı Bombalar, Kendini Tanıma ve İnsan İlişkileri”, Malatya Emniyet Müdürlüğü personeline yönelik eğitim, 15 Kasım 2017, Malatya.

 

 1. “Takım Çalışması, Karar Verme ve Problem çözme, Öfke Kontrolü ve İnsan İlişkileri”, MOTAŞ Genel Müdürlüğü personeli ve şoförlerine yönelik eğitim, 16 Kasım 2017, Malatya.

 

 1. “Takım Çalışması, Güvenlik, Gözlem, Öfke Kontrolü ve İnsan İlişkileri”, Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü personeli ve güvenlik görevlilerine yönelik eğitim, 17 Kasım 2017, Malatya.

 

 1. İnsan İlişkileri, İnsanların Psiko-Sosyal Özellikleri, İnsanları Etkileyen Formüller (Kabul Görme, Onaylanma, Takdir Edilme, Değerli Olma), Kendini ve Başkalarını Tanıma Teknikleri, Etkili İletişim ve Beden Dilinin Hayata Etkileri, Kurum İçi Uyumlu İlişkiler (Eleştiri, Tartışma ve Dedikodu-Söylenti Yönetimi), Kurum Kültürü ve Aidiyeti, İş Ahlakı, Kurum Arkadaşlıklarında Mesafe Ayarı ve Yaşanan Stres-Öfke, Kurumdaki Sorunların Üstesinden Gelme Becerisi”, SGK Kahramanmaraş İl Müdürlüğü personeline yönelik yetkinlik eğitimleri, 13-14 Kasım 2017, Kahramanmaraş.

 

 1. Yönetici Gelişim Programı, Problemli Çalışanlarla Başa Çıkma Yöntemi, Soru Sorma ve Yanıtlama Teknikleri, Ast-Üst İlişkilerinde Uyulması Gereken Kurallar, Sorumluluk Alma ve İnisiyatif Kullanma, Görgü Kuralları ve İmaj Yönetimi”, SGK Merkez Müdürlerine (Grup 1) yönelik Yetkinlik Eğitimleri, 27-28 Kasım 2017 Antalya-Kemer.

 

 1. Yönetici Gelişim Programı, Problemli Çalışanlarla Başa Çıkma Yöntemi, Soru Sorma ve Yanıtlama Teknikleri, Ast-Üst İlişkilerinde Uyulması Gereken Kurallar, Sorumluluk Alma ve İnisiyatif Kullanma, Görgü Kuralları ve İmaj Yönetimi”, SGK Merkez Müdürlerine (Grup 2) yönelik Yetkinlik Eğitimleri, 04-05 Aralık 2017, Antalya-Kemer.

 

 1. “Güvenlik, Gözlem, Eşkâl Tarifi ve Emniyet,  Davranışlarından Eylemciyi-Şüpheliyi Tanıma Yöntemi, Panik Anında Karar Verme Becerileri, AVM Güvenliği ve Müşteri İlişkileri”, Proteam Özel Güvenlik görevlilerine ve FMS Servis Grup A.Ş. personeline yönelik eğitimler, 06 Aralık 2017, İzmir.

 

 1. Etkili İletişim Becerileri, Çatışma Yönetimi ve Takım Çalışması”, KMK Paper A.Ş. Kahramanmaraş fabrikasında görevli beyaz yakalılara yönelik eğitim, 09-10 Aralık 2017, Kahramanmaraş.

 

 1. Yönetici Gelişim Programı, Kendini İfade, Etkili Olma ve İnandırıcılık, Problemli Çalışanlarla Başa Çıkma Yöntemi, Soru Sorma ve Yanıtlama Teknikleri, Ast-Üst İlişkilerinde Uyulması Gereken Kurallar, Sorumluluk Alma ve İnisiyatif Kullanma, Görgü Kuralları ve İmaj Yönetimi, Gruplararası/Birimlerarası Problem Analizleri ve Çözüm Oluşturma, Potansiyeli Performansa Çevirme Yöntemi”, SGK Şube Müdürlerine (Grup 1) yönelik yetkinlik eğitimleri, 11-13 Aralık 2017, Ankara-Kızılcahamam.

 

 1. Etkili İletişim Becerileri, Çatışma Yönetimi ve Takım Çalışması”, KMK Paper A.Ş. Kütahya fabrikasında görevli beyaz yakalılara yönelik eğitim, 16-17 Aralık 2017, Kütahya.

 

 1. Yönetici Gelişim Programı, Kendini İfade, Etkili Olma ve İnandırıcılık, Problemli Çalışanlarla Başa Çıkma Yöntemi, Soru Sorma ve Yanıtlama Teknikleri, Ast-Üst İlişkilerinde Uyulması Gereken Kurallar, Sorumluluk Alma ve İnisiyatif Kullanma, Görgü Kuralları ve İmaj Yönetimi, Gruplararası/Birimlerarası Problem Analizleri ve Çözüm Oluşturma, Potansiyeli Performansa Çevirme Yöntemi”, SGK Şube Müdürlerine (Grup 2) yönelik yetkinlik eğitimleri, 18-20 Aralık 2017, Ankara-Kızılcahamam.

 

 

2016 YILI EĞİTİM, KONFERANS VE SEMİNERLERİ

 1. “Kendini ve Başkalarını Tanımada-İnsan İlişkilerinde Beden Dili ve Yüz Okuma Sanatı”, Esenboğa Havalimanında görevli TAV özel güvenlik yöneticilerine yönelik eğitim, 11 Ocak 2016, Ankara.
 1. “İntihar Eylemcileri (seçilmeleri, eğitimleri, eylemleri, profil incelemeleri), Suçlu Profil Çalışmaları ve Gözlem”, Esenboğa Havalimanında görevli TAV özel güvenlik yöneticilerine yönelik eğitim, 11 Ocak 2016, Ankara.
 1. “Havalimanı Güvenliğinde Yolcu Terminalinde Şüphelilerle Görüşmede Yüz Analizleri, Beden Dili İşaretlerinin Yorumu ve Gerçek Düşüncelerin Okunması”, Esenboğa Havalimanında görevli TAV özel güvenlik yöneticilerine yönelik eğitim, 12 Ocak 2016, Ankara.
 1. “Sınıraşan Suçlar, Terörizm, Göçmen Kaçakçılığı, İnsan Ticareti, Bina ve Tesislere Sızma Hareketleri ve Karşı Mücadele Yöntemleri, Uyuşturucu Maddeler, Yanıcı ve Patlayıcı Maddeler, Araç ve Binalardaki Zula Yerleri”,FORD OTOSAN fabrikasında görevli TEPE Özel Güvenlik   Görevlilerine yönelik eğitim, 09-11 Şubat 2016 Gölçük/İzmit.
 1. “Yüz Okuyarak Kişi Tanıma ve Analiz Etme, Vücut Dili ve Anlattıkları, Panik Anında Karar Verme Becerileri, Yalan Söyleme İşaretleri, Soru Sorma Teknikleri, Etkili İletişim Becerileri, ÖGG’lerin Zor ve Saldırgan İnsanlarla Olan İlişkisi, Güvenlik ve Gözlem, Çatışma Yönetimi, Müzakere Teknikleri, Öfke Kontrolü, Stres Kontrolü, Özel Güvenlik ve Şiddet Olaylarını Yönetmek, Özel Güvenlik Görevlilerinin Karşı karşıya Kaldıkları Sorunlar, Sinirlilik Anlarında Sakin Kalmak, İnsanları İdare Etmenin Teknik Esasları”,ANFA Güvenlik Hizmetleri ve Sistemleri Ltd.Şti.  bünyesinde çalışan özel güvenlik şef ve amirlerine yönelik özel güvenlik mesleki yetkinlik eğitimleri, 23-25 Şubat 2016 Ankara.
 1. “Gözlem, Güvenlik, Terörizm, Canlı Bombalar ve Profilleme, Yabancı Savaşçı Teröristler”,Atatürk Havalimanında görevli polislere, gümrük muhafaza memurları ve TAV özel güvenlik görevlilerine yönelik eğitim ve konferanslar, 11-12-13-18-19-20 Nisan 2016 İstanbul.

    7. “Kendini ve Başkalarını Tanımada-İnsan İlişkilerinde Beden Dili ve Yüz Okuma Sanatı,                     İletişim Becerileri”, Okcan Güvenlik yöneticilerine yönelik seminer, 22 Nisan 2016, Ankara.

    8. “Gözlem, Canlı Bombalar ve Profilleme, Yabancı Savaşçı Teröristler”,EGM Koruma Daire                      Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitimler bağlamında polislere yönelik konferans, 23 Nisan 2016                    İstanbul.

    9. “Kendini ve Başkalarını Tanımada Yüz Okuma Sanatı”, DOST FM’in “Kahve Molası” adlı canlı                 programında söyleşi, 27 Nisan 2016, Ankara.

 1. Güvenlik, Güvenlik Yönetimi, Gözlem, Eşkâl Tarifi, Davranışlarından Eylemciyi-Şüpheliyi Tanıma Yöntemi, Yüz Okuyarak Kişi Tanıma ve Analiz Etme, Terörizm ve Terörist Profili ve Profilleme, Şüpheli Paketler ve Önleyici Tedbirler, Vücut Dili ve Anlattıkları, İntihar Eylemleri-Canlı Bombalar, Soru Sorma ve Yöntemleri”, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Polislerine yönelik eğitim, 5-6 Mayıs 2016 İstanbul.
 1. “Kendini ve Başkalarını Tanımada Yüz Okuma ve Soru Sormanın Önemi”, Yükseliş Kişisel Gelişim Merkezi tarafından düzenlenen süreli “İnsan ve Kişisel Gelişim Yolculukları Konferansları” bağlamında katılımcılara sunulan konferans, 18 Mayıs 2016 Ankara.
 1. “Güvenlik, Gözlem, Sınıraşan Suçlar, Terörizm, Göçmen Kaçakçılığı, İnsan Ticareti, Kaçakçı Şüphelisini Tespit Etme Yöntemleri”,Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza memurlarına yönelik eğitim, 23 Mayıs 2016 Ankara.“Özel Güvenlik Eğitim Müfredatı Güncelleme Çalıştayı”, EGM Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen çalıştaya uzman olarak katılınması, 27-29 Eylül 2016, Antalya.
 2. “Özel Güvenlik Eğitim Müfredatı Güncelleme Çalıştayı”, EGM Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen çalıştaya uzman olarak katılınması, 27-29 Eylül 2016, Antalya.
 3. “Gözlem-Keşif-Tarif-Eşkâl Tarifi Nedir? Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir? Yüz Tanıma Testi, Şüpheli ve Terörist Profilleme Çalışmaları, Saldırgan Kişileri Teşhis Süreci, Davranışlarından Eylemciyi-Şüpheliyi Tanıma Yöntemi, Eylem Öncesi Örgütlerin Keşif, İstihbarat ve Prova Teknikleri, Eylem Sırasında, Silahlı Çatışmada, Patlama Sırasında Hareket Tarzı ve Panik Yönetimi, İntihar Eylemcilerinin Ruh Hali ve Belirgin Özellikleri”, Canlı Bomba-Saldırı Şüphelileri ve Mücadele Yöntemleri ana başlığıyla İstanbul Atatürk Hava Limanı’nda görevli polislere yönelik eğitim, 31 Ekim – 12 Kasım 2016, İstanbul
 4. “Turizmde Beden Dilinin Kullanımı”, Gazi Üniversitesi Turizm Fakültesi Kariyer ve Yönetim Topluluğu’nca düzenlenen üniversite öğrencilerine yönelik konferans, 15 Kasım 2016, Ankara.
 5. “Gözlem-Keşif-Tarif-Eşkâl Tarifi Nedir? Şüpheli ve Terörist Profilleme Çalışmaları, Saldırgan Kişileri Teşhis Süreci, Davranışlarından Eylemciyi-Şüpheliyi Tanıma Yöntemi, Eylem Öncesi Örgütlerin Keşif, İstihbarat ve Prova Teknikleri”, Malatya Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polislere yönelik konferans, 21 Kasım 2016, Malatya.
 6. “Sınav Stresi ve Korkusunu Yönetme Yöntemleri, Al At Gevşeme Teknikleri ve EFT Uygulamaları”, Malatya’da TEOG sınavına girecek öğrencilere yönelik konferans, 21 Kasım 2016, Malatya
 7. “Hedef Odaklı Başarı”,  Malatya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü “Bilinçli Toplum, Güvenli Gelecek” ÇOGEP Projesi kapsamında, H.Hüseyin Kölük Ticaret Meslek Lisesi, Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tecde Anadolu Lisesi, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yeşiltepe Anadolu Lisesi ve Gazi Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik seminer, 22 Kasım 2016, Malatya.
 8. “Etkili İletişim Becerileri, Beden Dili, Yüz Analizi ve Hedef Odaklı Davranış Geliştirme”, Malatya İnönü Üniversitesi Girişimcilik ve Bilgoritma Topluluğunca düzenlenen üniversite öğrencilerine yönelik konferans, 23 Kasım 2016, Malatya
 9. “Hedef Odaklı Başarı”,  Malatya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü “Bilinçli Toplum, Güvenli Gelecek” ÇOGEP Projesi kapsamında, Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatih Anadolu Lisesi, Yusuf Kenan Anadolu Lisesi, Atatürk Kız Anadolu Lisesi, Hafize Özal Kız Meslek Lisesi ve İnönü Üniversitesi Malatya Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yönelik seminer, 24 Kasım 2016, Malatya
 10. “Hedef Odaklı Başarı”, Malatya Doğanşehir İlçesindeki lise öğrencilerine yönelik seminer, 25 Kasım 2016, Doğanşehir-Malatya
 11. “İletişim ve Etkileşimde Davranışlar, Beden Dilinin Etkili Kullanımı ve Yüz Analizi ile Kişilik Tespiti”, Malatya’da görevli öğretmenlere yönelik konferans, 25 Kasım 2016, Malatya.

 

2015 YILI EĞİTİM, KONFERANS VE SEMİNERLERİ

 

 1. “Yalnızlık ve Yaşam”, Duru TV’nin “Ailenizin Danışmanı” adlı canlı programında söyleşi, 11 Ocak 2015, Ankara.
 1. “Maskeleme, Doğaçlama, Yaratıcı Drama”, Emniyet Genel Müdürlüğü İDB personeline yönelik eğitim, 13 Ocak 2015, Ankara.
 1. “Kişilik Analizinde Yüzün Şifreleri”, Çankaya Rotary Kulübü toplantısının katılımcılarına yönelik konferans, 15 Ocak 2015 Ankara.
 1. “Kurum İçi İletişim ve Uyum”, Gazi Üniversitesi Sağlık, Spor ve Kültür Dairesi Başkanlığı personeline yönelik konferans, 22 Ocak 2015, Ankara.
 1. “Yalnızlık ve Yaşam”, Ankara Rotary Kulübü toplantısının katılımcılarına yönelik konferans, 04 Şubat 2015 Ankara.
 1. “Kişilik Analizinde Yüzün Şifreleri”, Çankaya Belediye Başkanlığı  Maltepe Toplumsal Dayanışma Merkezi (TODAM) kursiyerlerine yönelik konferans, 07 Şubat 2015 Ankara.
 1. “Kişi Analizinde Yüz Okuma”, Emniyet Genel Müdürlüğü İDB personeline yönelik eğitim, 09 Şubat 2015, Ankara.
 1. “Mikro Yüz İfadeleri ve Anlamları”, Emniyet Genel Müdürlüğü İDB personeline yönelik eğitim, 10 Şubat 2015, Ankara.
 1. “Soru Sorma Teknikleri ve Cevaplar”, “Hipnotik Dil Kalıplarıyla İkna Becerisi”, Emniyet Genel Müdürlüğü İDB personeline yönelik eğitim, 11 Şubat 2015, Ankara.
 1. “Yalan Söyleme Sanatı ve Yalancılığın Ortaya Çıkarılması”, “Sorgu Ve Mülakatlarda Yüz Okumanın Ve Beden Dili İşaretlerinin Önemi”, Emniyet Genel Müdürlüğü İDB personeline yönelik eğitim, 12 Şubat 2015, Ankara.
 1. “Etkili İletişim Teknikleri, Yüz Okuma Sanatı, Beden Dili, Zor İnsanlarla Mücadele Teknikleri, Kurum İçi İletişim”, Orman Genel Müdürlüğü Orman İşletme Şeflerine yönelik eğitim, 24 Şubat 2015, Akçakoca/Düzce.
 1. “Etkin Liderlik ve Yöneticilik”, Orman Genel Müdürlüğü Orman İşletme Şeflerine yönelik eğitim, 25 Şubat 2015, Akçakoca/Düzce.
 1. “Kendini ve Başkalarını Tanımada Yüz Okuma Sanatı”, Emniyet Genel Müdürlüğü İDB personeline yönelik eğitim, 02-03 Mart 2015, Ankara.
 1. “Mikro Yüz İfadeleri ve Anlamları”, Emniyet Genel Müdürlüğü İDB personeline yönelik eğitim, 03 Mart 2015, Ankara.
 1. “Soru Sorma Teknikleri ve Cevaplar”, “Hipnotik Dil Kalıplarıyla İkna Becerisi”, Emniyet Genel Müdürlüğü İDB personeline yönelik eğitim, 04 Mart 2015, Ankara.
 1. “Yalan Söyleme Sanatı ve Yalancılığın Ortaya Çıkarılması”, “Sorgu Ve Mülakatlarda Yüz Okumanın Ve Beden Dili İşaretlerinin Önemi”, Emniyet Genel Müdürlüğü İDB personeline yönelik eğitim, 05 Mart 2015, Ankara.

  17.”Yüz Yapısının İncelenmesiyle Karakter Analizi”, Gazi Ü. Mühendislik Fakültesi

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Yüksek Lisans öğrencilerine yönelik konferans,

25 Mart 2015, Ankara.

 1. “Kişilik Analizinde Yüz Okuma”, Emniyet Genel Müdürlüğü İDB personeline

yönelik eğitim,  10 Nisan 2015, Ankara.

 1. “Kişisel Gelişim / İletişim, Kurum İçi İletişim, Motivasyon, Liderlik, Kurum

      Kültürü ve Aidiyet “, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı

      personeline yönelik eğitim, 14 Nisan 2015 Marmaris.

 1. “Maskeleme, Doğaçlama, Yaratıcı Drama”, Emniyet Genel Müdürlüğü İDB

personeline yönelik eğitim,  24-25 Nisan 2015, Ankara.

 

 1. “Mikro Yüz İfadeleri ve Anlamları”, Emniyet Genel Müdürlüğü İDB personeline

yönelik eğitim, 11 Mayıs 2015, Ankara.

 

22. “İnsan İlişkilerinde Yüz Okuma ve Beden Dili” Başbakanlık Afet ve Acil Durum

Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Sivil Savunma Uzmanları Derneği’nin (SİSUD)

işbirliği ile düzenlenen “9. Afet ve Acil Durum Eğitim Semineri” ne katılan sivil

savunma uzmanlarına yönelik konferans, 13 Mayıs 2015, Antalya.

23. “Kendini ve Başkalarını Tanımada Yüz Okumanın Rolü”, Atatürk Ortaokulu öğretmelerine yönelik                       konferans, 24 Haziran 2015 Ankara.

24. “Kendini ve Başkalarını Tanımada Yüz Okumanın Rolü”, Orhan Eren İlkokulu öğretmelerine yönelik                   konferans, 26 Haziran 2015 Ankara.

25. “Kendini ve Başkalarını Tanıma, İnsan İlişkileri, Yüzün Şifreleriyle Kişilik Analizi”, Ankara’da faaliyet                   gösteren 17 Rotaract Kulübü’nün 1.Ortak toplantısına katılanlara yönelik konferans,  07 Temmuz 2015          Ankara.

26. “Kendini ve Başkalarını Tanımada Yüz Okuma Sanatı”, Kanal B televizyonun Biz Bize adlı eğitim kültür              programının canlı yayın konuğu, 17 Ağustos 2015 Ankara.

 

 1. “Etkili Konuşmada Ses ve Nefesin Kullanımı, Diksiyon, Boğumlanma; Hipnotik İletişim ve İkna Etme Sanatı, Karşınızdaki Kişinin Gerçek Düşüncelerini Okuma, Yalanın Ortaya Çıkarılması, Soru Sorma Teknikleri, Etkili Olma ve İnandırıcılık ve Aktif Düşünme ve Kendini Yenileme”, İskenderun Demir Çelik Fabrikası (İSDEMİR) Eğitim Müdürlüğünde görevli eğitim uzmanları ile İnsan Kaynakları Müdürlüğü personeline yönelik yetkinlik eğitimleri, 31 Ağustos – 4 Eylül 2015, Payas/Hatay

 

 1. “Kendini ve Başkalarını Tanımada-İnsan İlişkilerinde Beden Dili ve Yüz Okuma Sanatı”, TV 6 televizyonun Hoş Bir Seda adlı eğitim kültür programının canlı yayın konuğu, 01 Ekim 2015, Ankara.

 

 1. “Kişilik Analizinde Yüzün Şifreleri”, TRT Ankara Kent Radyosu’nun “ne var ne yok Ankara” adlı kitap tanıtım programının canlı yayın konuğu, 14 Ekim 2015, Ankara.

 

 1. “Şüpheli Şahıs Profili İnceleme ve Canlı Bomba Şüphelileri”, EGM Koruma Daire Başkanlığı’nca düzenlenen ve 81 ilden gelen polis amirlerine yönelik eğitim, 26-27 Ekim 2015, Ankara.

 

 1. “Kendini ve Başkalarını Tanımada-İnsan İlişkilerinde Beden Dili ve Yüz Okuma Sanatı”, Adnan Menderes Havalimanında görevli polislere ve TAV özel güvenlik yöneticilerine yönelik eğitim, 10 Kasım 2015, İzmir.

 

 1. “İntihar Eylemcileri (seçilmeleri, eğitimleri, eylemleri, profil incelemeleri), Suçlu Profil Çalışmaları ve Gözlem”, Adnan Menderes Havalimanında görevli polislere ve TAV özel güvenlik yöneticilerine yönelik eğitim, 11 Kasım 2015, İzmir.

 

 1. “Sivil Havacılık Güvenliği, Havalimanı Güvenliği, Güvenlik Tedbirleri ve Havalimanı Güvenliğinde Dünyadaki Son Gelişmeler ve İsrail örneği”, Adnan Menderes Havalimanında görevli polislere ve TAV özel güvenlik yöneticilerine yönelik eğitim, 12 Kasım 2015, İzmir.

 

 1. “Havalimanı Güvenliğinde Yolcu Terminalinde Şüphelilerle Görüşmede Yüz Analizleri, Beden Dili İşaretlerinin Yorumu ve Gerçek Düşüncelerin Okunması”, Adnan Menderes Havalimanında görevli polislere ve TAV özel güvenlik yöneticilerine yönelik eğitim, 13 Kasım 2015, İzmir.

 

 1. “Kendini ve Başkalarını Tanımada-İnsan İlişkilerinde Beden Dili ve Yüz Okuma Sanatı”, Atatürk Havalimanında görevli polislere ve TAV özel güvenlik yöneticilerine yönelik eğitim, 26 Kasım 2015, İstanbul.

 

 1. “İntihar Eylemcileri (seçilmeleri, eğitimleri, eylemleri, profil incelemeleri), Suçlu Profil Çalışmaları ve Gözlem”, Atatürk Havalimanında görevli polislere ve TAV özel güvenlik yöneticilerine yönelik eğitim, 26 Kasım 2015, İstanbul.

 

 1. “Havalimanı Güvenliğinde Yolcu Terminalinde Şüphelilerle Görüşmede Yüz Analizleri, Beden Dili İşaretlerinin Yorumu ve Gerçek Düşüncelerin Okunması”, Atatürk Havalimanında görevli polislere ve TAV özel güvenlik yöneticilerine yönelik eğitim, 27 Kasım 2015, İstanbul.

 

 1. “Acil Durumlarda Kişilik Psikolojisi“, İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığınca düzenlenen Afet Sonrası Müdahale Hizmetlerine İlişkin Tecrübe Paylaşımı Eğitim Seminerine katılan Vali Yardımcıları ile Kaymakamlara yönelik konferans, 02 Aralık 2015 Antalya.

 

 1. “Kendini ve Başkalarını Tanımada Yüz Okumanın Önemi”, Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi TİMTEK topluluğunca düzenlenen ve üniversite öğrencilerinin katıldığı konferans, 07 Aralık 2015 Ankara.

 

40. “Kişilerarası İletişim, Çatışma Nedenleri, İletişim Engelleri ve Kendini ve Başkalarını Tanımada Yüz Okumanın Rolü”, Ankara İlçelerindeki ortaokullarda görevli  öğretmenlere yönelik konferans, 10 Aralık 2015, Ankara.
 1. “Yalan Söyleme”, TV 6 televizyonun “Başka Şeyler” adlı programının 10.Bölümünün konuğu, 13 Aralık 2015, Ankara.
 1. “Havalimanı Güvenliğinde Yolcu Terminalinde Şüphelilerle Görüşmede Yüz Analizleri, Beden Dili İşaretlerinin Yorumu ve Gerçek Düşüncelerin Okunması”, Malatya Erhaç Havalimanı Koruma Şube Müdürlüğünde görevli polislere yönelik konferans, 17 Aralık 2015, Malatya.

 

 1. “Güvenlik, Terörizm, İstihbarat ve Karşı Önlemler”, Malatya Emniyet Müdürlüğünde görevli polislere yönelik konferans, 17 Aralık 2015, Malatya.

 

 1. “Aile İçi Etkileşim, Eşler Arası İletişimde Yaşanan Sorunlar ve Çözümleri ”, PEKAY (Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma) Derneği Malatya Şubesi üyelerine yönelik konferans, 17 Aralık 2015, Malatya.

 

 1. “İntihar Eylemcileri (seçilmeleri, eğitimleri, eylemleri, profil incelemeleri), Suçlu Profil Çalışmaları ve Gözlem”, Malatya Emniyet Müdürlüğünde görevli polislere yönelik konferans, 18 Aralık 2015, Malatya.

 

 1. “Başarı ve Hedef Odaklı Olma, Verimli Ders Çalışma Teknikleri”, Malatya Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP)“Adım Adım Aydınlık Geleceğe”projesi bağlamında Malatya merkezindeki Anadolu liseleri öğrencilerine yönelik konferans, 18 Aralık 2015, Malatya.

 

 1. “Hipnotik Dil Kalıplarıyla İkna Becerileri”, Malatya Emniyet Müdürlüğünde görevli polislere yönelik konferans, 18 Aralık 2015, Malatya.

 

 1. “Kendini ve Başkalarını Tanımada-İnsan İlişkilerinde Beden Dili ve Yüz Okuma Sanatı”, Esenboğa Havalimanında görevli TAV özel güvenlik yöneticilerine yönelik eğitim, 24 Aralık 2015, Ankara.

 

 1. “İntihar Eylemcileri (seçilmeleri, eğitimleri, eylemleri, profil incelemeleri), Suçlu Profil Çalışmaları ve Gözlem”, Esenboğa Havalimanında görevli TAV özel güvenlik yöneticilerine yönelik eğitim, 24 Aralık 2015, Ankara.

 

 1. “Havalimanı Güvenliğinde Yolcu Terminalinde Şüphelilerle Görüşmede Yüz Analizleri, Beden Dili İşaretlerinin Yorumu ve Gerçek Düşüncelerin Okunması”, Esenboğa Havalimanında görevli TAV özel güvenlik yöneticilerine yönelik eğitim, 25 Aralık 2015, Ankara.

2014 YILI EĞİTİM, KONFERANS VE SEMİNERLERİ

 

 1. “Kurum Kültürü ve Kurumdaşlık”, Gazi Üniversitesi Sağlık, Spor ve Kültür

Daire Başkanlığı personeline yönelik konferans, 07 Ocak 2014, Ankara.

 

 1. “Başarı ve Mutluluğun Sırrı: Güven”, Düşünce ve Davranış Köprüsü Adı

altında planlanan kişisel gelişim eğitim programı bağlamında İstanbul Teknik

Üniversiteliler Birliği Vakfı ve Derneği üyelerine yönelik eğitim, 08-09 Ocak 2014,

Ankara.

 

 1. “Aile İçi İletişim ve Etkileşim”, Ürgüp Şahinefendi Köyü Derneği üyelerine

yönelik konferans, 12 Ocak 2014, Ankara.

 

 1. “İletişim-Dil-Kültür İlişkileri”, Düşünce ve Davranış Köprüsü Adı altında

planlanan kişisel gelişim eğitim programı bağlamında İstanbul Teknik

Üniversiteliler Birliği Vakfı ve Derneği üyelerine yönelik eğitim, 16-17 Ocak 2014,

Ankara.

 

 1. “İkili İlişkilerde Biz Olmak”, Düşünce ve Davranış Köprüsü Adı altında

planlanan kişisel gelişim eğitim programı bağlamında İstanbul Teknik

Üniversiteliler Birliği Vakfı ve Derneği üyelerine yönelik eğitim, 29-30 Ocak 2014,

Ankara.

 

 1. “Aile İçi İletişim Becerileri”, Düşünce ve Davranış Köprüsü Adı altında

planlanan kişisel gelişim eğitim programı bağlamında İstanbul Teknik

Üniversiteliler Birliği Vakfı ve Derneği üyelerine yönelik eğitim, 06 Şubat 2014,

Ankara.

 

 1. “Anne-Baba Çocuk ilişkileri ve Davranışları”, Ürgüp Şahinefendi Köyü

Derneği üyelerine yönelik konferans, 09 Şubat 2014, Ankara.

 

 1. “Beyni Etkin Kullanma Stratejileri”, Düşünce ve Davranış Köprüsü Adı altında

planlanan kişisel gelişim eğitim programı bağlamında İstanbul Teknik

Üniversiteliler Birliği Vakfı ve Derneği üyelerine yönelik eğitim, 12-13 Şubat 2014,

Ankara.

 

 1. “Kişisel Gelişim ve İletişimde Yüz Okuma ve Beden Dili”, Türkiye Ziraat

Odaları Birliği üyesi oda başkanlarına yönelik konferans, 15 Şubat 2014, Antalya.

 

 1. “Yüz Okuma Sanatı ve Beden Dili”, Türkiye Madenciler Derneği üyelerine

yönelik konferans, 18 Şubat 2014, Ankara.

 

 

 1. “Yaratıcılığın Beceriye Dönüştürülmesi”, Düşünce ve Davranış Köprüsü Adı

altında planlanan kişisel gelişim eğitim programı bağlamında İstanbul Teknik

Üniversiteliler Birliği Vakfı ve Derneği üyelerine yönelik eğitim, 19-20 Şubat 2014,

Ankara.

 

 1. “İnsani Değerler Işığında Yüz Okumanın Sırrı”, İnsani Değerler Derneği ve

Demokraside Birlik Vakfı üyelerine yönelik konferans, 22 Şubat 2014, Ankara.

 

 1. “Aktif Düşünme ve Kendini Yenileme”, Düşünce ve Davranış Köprüsü Adı

altında planlanan kişisel gelişim eğitim programı bağlamında İstanbul Teknik

Üniversiteliler Birliği Vakfı ve Derneği üyelerine yönelik eğitim, 26-27 Şubat 2014,

Ankara.

 

 1. “Kendini Tanımada İnsani Değerlerin ve Yüz Okumanın Önemi”, Halide Edip

Adıvar Anadolu Sağlık Lisesi öğrencilerine yönelik konferans, 04 Mart 2014

Ankara.

 

 1. “İnsanları İdare Etmenin Teknik Esasları”, Düşünce ve Davranış Köprüsü Adı

altında planlanan kişisel gelişim eğitim programı bağlamında İstanbul Teknik

Üniversiteliler Birliği Vakfı ve Derneği üyelerine yönelik eğitim, 05-06 Mart 2014,

Ankara.

 

 1. “Kendini ve Başkalarını Tanımada Yüz Okumanın Sırrı”, Elmadağ Polis

meslek Yüksek Okulu öğrencilerine yönelik konferans, 12 Mart 2014 Hasanoğlan,

Ankara.

 

 1. “Sezgisel Akıl ve Hatırlama Teknikleri”, Düşünce ve Davranış Köprüsü Adı altında planlanan kişisel gelişim eğitim programı bağlamında İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Vakfı ve Derneği üyelerine yönelik eğitim, 12-13 Mart 2014, Ankara.

 

 1. “İnsani Değerler Işığında Kendini ve Başkalarını Tanımak ve Yüz Okumanın Sırrı”, Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi öğrencilerine yönelik konferans, 26 Mart 2014 Gölbaşı, Ankara.

 

 1. İfade Alma ve Mülakat Teknikleri, Soru Sorma Teknikleri, Grafoloji”, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (TÜRKŞEKER) Teftiş Kurulu Başkanlığı ile genel müdürlük daire başkanları, şube müdürleri ve fabrika müdürlerine yönelik eğitim, 01.04.2014, Ankara.

 

 1. Sorgu ve Mülakatlarda Şüphelinin Yüz ve Beden İşaretleri, Yalancılığın Saptanması”, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (TÜRKŞEKER) Teftiş Kurulu Başkanlığı ile genel müdürlük daire başkanları, şube müdürleri ve fabrika müdürlerine yönelik eğitim, 02.04.2014, Ankara.

 

 1. Karşıdaki Kişinin Gerçek Düşüncelerini Anlama Teknikleri, Mikro İfadelerin Tespiti, Hipnotik Dil kalıplarıyla İkna Sanatı”, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (TÜRKŞEKER) Teftiş Kurulu Başkanlığı ile genel müdürlük daire başkanları, şube müdürleri ve fabrika müdürlerine yönelik eğitim, 03.04.2014, Ankara.

 

 1. “Stres Yönetimi ve Stresle Etkin Mücadele”, Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nda görevli Bilgisayar İşletmeni, Çözümleyici, Programcı, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni unvanlı personele yönelik eğitim, 16- 17 Nisan 2014, Ankara.

 

 1. “Karakter Analizinde Yüz Okumanın Önemi”, Vergi Denetleme Kurumu Başkanlığı 5.PromosyonVergi Müfettiş Yardımcıları Kişisel Gelişim  ve  Motivasyon Eğitim Programı bağlamında vergi müfettiş yardımcılarına yönelik konferans, 22-24 Nisan 2014, Ankara.

 

 1. “Beyni Etkin Kullanma Stratejileri”, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) personeline yönelik konferans, 30 Nisan 2014, Ankara.

 

 1. “Kişilik Analizinde Yüzün Şifreleri”, Kitap Ağacı 7.Ankara Buluşmasında üyelere yüz okumanın önemi ve kişiliğin ortaya çıkarılmasında yüzdeki iz, işaret ve benlerin rolü uygulamalı gösterilmiş ve Kişilik Analizinde Yüzün Şifreleri adlı kitabımın imza günü yapılmıştır, 03 Mayıs 2014 Ankara.

 

 1. İnsan İlişkileri-Empati, Etkili İletişim ve Davranış Yönetimi”, Elektrik Üretim A.Ş. personeline(Memur-Teknikerler) yönelik eğitim, 07 Mayıs 2014 Mersin/Taşucu.

 

 1. Ast-üst ilişkileri-Geri bildirim, Motivasyon ve Takdir”, Elektrik Üretim A.Ş. personeline (Memur-Teknikerler) yönelik eğitim, 08 Mayıs 2014 Mersin/Taşucu.

 

 1. Güvenlik ve Özel Güvenlik, Suç ve Suçlu-Şüpheli Profilleri, Gözlem ve Eşkal Belirleme Teknikleri ile Acil Durum ve Panik Anında Davranış Şekilleri”, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (TÜRKŞEKER) bağlı şeker fabrikalarında görev yapan koruma güvenlik amir ve yardımcılarına yönelik eğitim, 13 Mayıs 2014, Ankara.

 

 1. “Sabotaj ve Karşı Koyma Faaliyeti, Karar Verme Becerileri, Stres ve Sinirlilik Anlarında Sakin Olmak ve Kriz Yönetimi”, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (TÜRKŞEKER) bağlı şeker fabrikalarında görev yapan koruma güvenlik amir ve yardımcılarına yönelik eğitim, 14 Mayıs 2014, Ankara.

 

 1. Yalancılığın Saptanması, Motivasyon ve Pozitif Yaşam Becerisi ile Problem Çözme Teknikleri”, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (TÜRKŞEKER) bağlı şeker fabrikalarında görev yapan koruma güvenlik amir ve yardımcılarına yönelik eğitim, 15 Mayıs 2014, Ankara.

 

 1. “Kendini ve Başkalarını Tanımada Yüz Okumanın Önemi”, Halide Edip Adıvar Anadolu Sağlık Lisesi öğretmenlerine yönelik konferans, 24 Haziran 2014 Ankara.

 

 1. “Karakter Analizinde Yüz Okumanın Önemi”, Vergi Denetleme Kurumu Başkanlığı 6.PromosyonVergi Müfettiş Yardımcıları Kişisel Gelişim  ve  Motivasyon Eğitim Programı bağlamında vergi müfettiş yardımcılarına yönelik konferans, 12 Ağustos 2014, Ankara.

 

 1. “Kendini ve Başkalarını Tanımada Yüz Okumanın Önemi”, Bolu İŞKUR, TSOB ve Elginkan Vakfı Bolu Eğitim Merkezince lise ve üniversite öğrencileri ile iş adamları ve halka yönelik konferans, 09 Ekim 2014 Bolu.

 

 1. “Hedef Odaklı Verimli Ders Çalışma Teknikleri”, Malatya merkezdeki lise öğrencilerine yönelik konferans, 16 Ekim 2014 Malatya.

 

 1. “Kendini ve Başkalarını Tanımada Yüz Okumanın Önemi”, Malatya Polis Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yönelik konferans, 16 Ekim 2014 Malatya.

 

 1. “Sorgulama, İfade Alma ve Mülakatlarda Yüz Okuma ve Beden Dilinin Rolü”, Malatya Emniyet Müdürlüğü ve Polis Meslek Yüksekokulu personeline yönelik konferans, 17 Ekim 2014 Malatya.

 

 1. “Etkili iletişim, İnsan İlişkileri, Empati ve Kendini Tanıma”, Malatya Havalimanı Koruma Şube Müdürlüğü personeline ve özel güvenlik görevlilerine yönelik konferans, 17 Ekim 2014 Malatya.

 

 1. “İkili İlişkilerde Biz Olmak ve Aile İçi İletişim”, PEKAY (Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma) Derneği Malatya Şubesi üyelerine yönelik konferans, 17 Ekim 2014 Malatya.

 

 1. “Hafıza Teknikleri ve Kolay Öğrenme”, Gazi Üniversitesi öğrencilerine yönelik konferans, 22 Ekim 2014, Ankara.

 

 1. “Yüzün Şifreleri”, UR 2430.Bölge, 4.Grup Enstitüsü katılımcılarına yönelik konferans, 22 Kasım 2014 Ankara.

 

 1. “Yüz Okuma Sanatıyla Kişi Tanıma”, İSDEMİR Eğitim Müdürlüğü Personeli, Güvenlik ve Koruma Amirleri ile Koruma ve Güvenlik görevlilerine yönelik eğitim, 01-02 Aralık 2014, İskenderun.
 2. “Sabotaj ve Acil Durum Yönetimi”, İSDEMİR Eğitim Müdürlüğü Personeli, Güvenlik ve Koruma Amirleri ile Koruma ve Güvenlik görevlilerine yönelik eğitim, 03 Aralık 2014, İskenderun.

 

 1. “İfade Alma ve Sorgulamada Beden Dilinin İşaretleri”, İSDEMİR Eğitim Müdürlüğü Personeli, Güvenlik ve Koruma Amirleri ile Koruma ve Güvenlik görevlilerine yönelik eğitim, 04 Aralık 2014, İskenderun.

 

 1. “Hafıza Teknikleri ve Kolay Öğrenme”, Gazi Üniversitesi Kazan MYO ve Kazan Belediye Başkanlığı’nca ortaklaşa düzenlenen MYO ve ilçedeki lise öğrencilerine yönelik konferans, 15 Aralık 2014, Ankara/Kazan.

 

 1. “Yüzün Şifreleri”, Oran, Çankaya ve Kavaklıdere Rotaract kulüplerinin ortak toplantısının katılımcılarına yönelik konferans, 19 Aralık 2014 Ankara.

 

 1. “Maskeleme, Doğaçlama, Yaratıcı Drama”, Emniyet Genel Müdürlüğü İDB Personeline yönelik eğitim, 29 Aralık 2014, Ankara.