HALİM ALTINIŞIK

 Araştırmacı Yazar

 Strateji, Güvenlik Yönetimi, İnsan İlişkileri ve Yüz Okuma Uzmanı

 Ankara doğumludur. 1980-1985 yılları arasında Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim, Kültür ve Enformasyon Örgütü (UNESCO) Türkiye Millî Komisyonu’nda çalışmıştır. Ayrıca bu dönemde Uluslararası Tiyatro Enstitüsü Türkiye Merkezi’nde Merkez Sekreteri olarak görev almıştır.

Daha sonra Başbakanlık bünyesinde çalışmaya başlamış olup strateji ve güvenlik konularında uzman ve idareci olarak görev aldıktan sonra emekli olmuştur.

T.C.Essen Başkonsolosluğu’nda (Almanya) Kültür İşlerinden Sorumlu Ataşe olarak görev almıştır.

Fransa’da “Connaissance de la France” adlı uluslararası eğitime katılmış ve özellikle dil uygulamaları, kişisel gelişim, iletişim ve takım çalışması konularında beceri kazanmıştır.

Türkiye Bilimsel,  Kültürel ve Stratejik Araştırmalar (TÜBİKAM) Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulunmuş ve Merkez tarafından açılan “Kişisel Gelişim ve Liderlik Okulu”  Müdür Yardımcılığı yapmıştır.

Brigada adlı güvenlik şirketinin beş yıl boyunca güvenlik yöneticiliği görevini yürütmüştür.

Strateji, Güvenlik, İnsan İlişkileri ve Yüz Okuma Uzmanı olarak 20 yıldan bu yana çeşitli resmi-özel kurum ve kuruluşlar ile güvenlik şirketlerine; Etkili İletişim, Beden Dili, Terörizm, Kalabalık Yönetimi, Takım Çalışması, Karar Verme ve Problem Çözme, Stres Yönetimi, Risk Yönetimi, Kurumsal Araştırma, Kurum Kültürü ve Kurumdaşlık, Yüz Okuma Sanatı, Suç ve Suçlu Profilleri, Stratejik Yönetim, Karşınızdaki Kişinin Gerçek Düşüncelerini Anlama, Sorgu ve Mülakatlarda Yüz Okuma ve Beden Dilin Kullanılması, Mikro ifadeler, Acil Durum Yönetimi, Panik ve Kriz Yönetimi, Müşteri Hizmetleri, Öfke Kontrolü, Yalan Söylemenin Ortaya Çıkarılması, İntihar Terörizmi vb. konularında eğitim, konferans ve seminerler vermektedir.

Çeşitli kurum, kuruluş ve oluşumlara güvenlik yönetimi danışmanlığı ile siyaset-seçim danışmanlığı yapmaktadır.

“Kişilik Analizinde Yüzün Şifreleri”, “Başarılı İnsan İlişkilerinde Soruların Gizli Dili”, “Küresel Terörizmin Yeni Yüzü Canlı Bombalar” ve “Güvenli Liman Evlilik” adlı kitapları bulunan Halim Altınışık, Fransızca ve İngilizce bilmektedir.