EMNİYET MÜDÜRLÜKLERİNE VERİLEN EĞİTİMLER

ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİMLERİ

Ankara Emniyet Müdürlüğü Muhabere ve Elektronik Şube Müdürlüğü personeli ile 112 Acil Servis personeline yönelik olarak “Kendini ve Başkalarını Tanımada Yüzün Şifreleri” konulu bir konferans verilmiştir.

Konferans sırasında uygulamalı olarak yüz okuyarak kişilik analizleri yapılmış ve yüzümüzdeki çizgi, renk ve gamzelerin ne anlamlara geldiği hususu üzerinde durulmuştur.

MALATYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİMLERİ

Malatya Emniyet Müdürlüğü hizmet şubelerinde görev yapan personele konularına göre ve Erhaç havalimanında görevli polislere yönelik olarak aşağıdaki konularda eğitim ve konferanslar verilmiştir. Eğitimler sırasında ilgili videolar gösterilmiş, testler uygulanmış ve yoğun bir katılım sağlanmıştır.

  1. Havalimanı Güvenliğinde Yolcu Terminalinde Şüphelilerle Görüşmede Yüz

Analizleri, Beden Dili İşaretlerinin Yorumu ve Gerçek Düşüncelerin Okunması

  1. Güvenlik, Terörizm, İstihbarat ve Karşı Önlemler
  2. İntihar Eylemcileri (seçilmeleri, eğitimleri, eylemleri, profil incelemeleri)
  3. Suçlu Profil Çalışmaları ve Gözlem
  4. Hipnotik Dil Kalıplarıyla İkna Becerileri

PEKAY DERNEĞİ MALATYA ŞUBESİ EĞİTİMLERİ

Söz konusu eğitimler bağlamında PEKAY (Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma) Derneği Malatya Şubesi üyelerine yönelik “Aile İçi Etkileşim, Eşler Arası İletişimde Yaşanan Sorunlar ve Çözümleri ” konulu  konferans ve Malatya Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) “Adım Adım Aydınlık Geleceğe” projesi bağlamında Malatya merkezindeki Anadolu liseleri öğrencilerine yönelik “Başarı ve Hedef Odaklı Olma, Verimli Ders Çalışma Teknikleri” başlıklı konferans verilmiştir.

KARABÜK EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Karabük Emniyet Müdürlüğü personeline yönelik olarak “Aile İçi İletişim” ve “Kurum Kültürü ve Kurumdaşlık, Polis Alt Kültürleri” ana konulu eğitimler düzenlenmiştir.

Anılan eğitimlerde özellikle aşırı stres altında görev yapan emniyet mensuplarının karşılaştıkları iletişim sorunları, bu sorunların üstesinde gelme yöntemleri, kuruma bağlılıkları ve aidiyet duygularının geliştirilmesi ile polislerin çalışma koşulları üzerinde durulmuştur.