GAZİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ VE PERSONEL SİBER GÜVENLİK EĞİTİMİ

GAZİ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ SİBER SALDIRILAR EĞİTİMİ


Eğitimde katılımcılara siber saldırıların günümüz dünyasında ulaştığı boyut dile getirilmiş ve bu terörün tüm dünyada etkin olarak kullanılan hibrid savaşın bir unsuru olduğu ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Siber Güvenlik Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen G-Force Days etkinliği bağlamında öğrencilere yönelik olarak “Hibrid Savaşın Diğer Yüzü: Siber Saldırılar” konulu bir konferans verilmiştir.

Eğitimde katılımcılara siber saldırıların günümüz dünyasında ulaştığı boyut dile getirilmiş ve bu terörün tüm dünyada etkin olarak kullanılan hibrid savaşın bir unsuru olduğu ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Katılımcıların etkin olarak katıldığı konferans öncesi ve sonrası, yazara ait “Yüzün Şifreleri”, “Başarılı İnsan İlişkilerinde Soruların Gizli Dili” ve “Küresel terörizmin Yeni Yüzü Canlı Bombalar” adlı kitaplar imzalanarak katılımcılara verilmiştir.

GAZİ ÜNİVERSİTESİ KONFERANSLARI

Gazi Üniversitesi öğrencilerinin kişisel gelişimlerine katkı sağlanması amacıyla konferanslar veriliyor.

Gazi Üniversitesi öğrencilerinin kişisel gelişimlerine katkı sağlanması amacıyla Üniversite Rektörünün himayelerinde Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen konferanslar dizisi bağlamında “İkili İlişkilerimizde Beden Dili ve Yüz Okumanın Önemi” ve “Hafıza Teknikleri ve Kolay Öğrenme” konularında konferanslar verilmiştir.
Anılan konferanslar sırasında

  1. İnsan İlişkileri
  2. Kişinin Kendini Tanıması
  3. İçimizdeki Büyük Gücü Harekete Geçirmenin Yolları
  4. Yüzün Şifreleri
  5. Hafıza Nedir? Hafıza Türleri
  6. Hafıza Teknikleri
  7. Hafızayı Geliştirmenin Yöntemleri
  8. Beyin ve Beyni Etkin Kullanmanın Yolları
  9. İsimlerin ve Yüzlerin Hafızaya Alınması
  10. Kolay Öğrenme Yöntemleri

Konularında ayrıntılı bilgi aktarılmış, yüz okuma, isim ve yüzleri hafızaya alma ve hafıza teknikleri konusunda katılımcı öğrenciler üzerinde uygulamalar yapılmış ve konferansların etkili ve başarılı olması sağlanmıştır.

GAZİ ÜNİVERSİTESİ TURİZM FAKÜLTESİ EĞİTİMLERİ

Gazi Üniversitesi öğrencilerinin kişisel gelişimlerine katkı sağlanması amacıyla G.Ü. Turizm Fakültesi Kariyer ve Yönetim Topluluğu’nca düzenlenen konferansta, üniversite öğrencilerine yönelik olarak “Turizmde Beden Dilinin Kullanımı” temasında ayrıntılı bilgi aktarılmış,  beden dili ve yüz analizi konusunda katılımcı öğrenciler üzerinde uygulamalar yapılmış ve konferansların etkili ve başarılı olması sağlanmıştır.

 

Konferans bitiminde öğrencilerin kişisel sorularına ayrıntılı yanıtlar verilmiş ve “Yüzün Şifreleri” ile “Soruların Gizli Dili” adlı kitaplar imzalanarak öğrencilere verilmiştir.