POLİS AKADEMİSİ GÜVENLİK BİRİMLERİ EĞİTİM VE SEMİNERLER

ELMADAĞ POLİS MESLEK YÜKSEK OKULU EĞİTİMLERİ

Elmadağ Polis Meslek Yüksekokulu komiser yardımcılarına yönelik olarak “Kendini ve Başkasını Tanımada Yüz Okumanın Önemi”konulu konferans verilmiştir.Anılan konferansa komiser yardımcılığı kursuna devam eden 550 polis memuru katılmıştır. Konferans sırasında katılımcılara insan, kişilik, kişilik türleri, karakter ve kişilik arasındaki farklar,  kendini tanıma, yüz okuma sanatı(fizyonomi) , fizyonominin tarihi geçmişi, kişiliğin açığa çıkarılmasında yüz okumanın önemi, yüz okumanın yararlanıldığı alanlar, yüzdeki iz, işaret, gamze ve benlerin simgeledikleri, yüz işaretlerinden sağlık göstergeleri gibi konularla ilgili ayrıntılı açıklamalarda bulunulmuş ve gönüllülerden bazılarının fizyonomi ile kişilik özellikleri açıklanmaya çalışılmıştır.

POLİS AKADEMİSİ GÜVENLİK BİRİMLERİ EĞİTİMLERİ

Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi öğrencilerine yönelik olarak “İnsani Değerler Işığında Kendini ve Başkalarını Tanımak ve Yüz Okumanın Sırrı” konulu konferans verilmiştir.

Anılan konferansa fakülte öğrencilerinden 400 kişi katılmıştır. Konferans sırasında katılımcılara insan, insani değerler, kişilik, kişilik türleri, karakter ve kişilik arasındaki farklar,  kendini tanıma, yüz okuma sanatı(fizyonomi) , fizyonominin tarihi geçmişi, kişiliğin açığa çıkarılmasında yüz okumanın önemi, yüz okumanın yararlanıldığı alanlar, yüzdeki iz, işaret, gamze ve benlerin simgeledikleri, yüz işaretlerinden sağlık göstergeleri gibi konularla ilgili ayrıntılı açıklamalarda bulunulmuş ve gönüllülerden bazılarının fizyonomi ile kişilik özellikleri açıklanmaya çalışılmıştır.